نماد اعتماد الکترونیکی

تعداد مطالب نشريه:5666
تعداد پست وبلاگ ها:5171
تعداد نظرات وبلاگ ها:9667
تعداد نظرات نشريه:5753
بازديد مطالب نشريه:540581
بازديد اشعار وبلاگ ها:5508796
تعداد کاربران:1502
تعداد وب لینک ها:131

 

فرشته وزیری نسب

شاعر و مترجم زبانهای آلمانی و انگلیسی -ساکن آلمان

در سال ۱۳۳۸ در کرمان متولد شده و در رشته های  فیزیک و ادبیات انگلیسی تحصیل کرده است.

او بعد از اخذ مدرک کارشناسی ارشد ادبیات انگلیسی در سال ۱۳۷۰ تا زمان ترک ایران در ۱۳۸۰ در دانشگاه های مختلفی در ایران زبان و ادبیات انگلیسی تدریس می کرده است.

رساله دکترایش را در دانشگاه گوته فرانکفورت در زمین ساختار شکنی در آثار نمایشی ساموئل بکت، تام استوپارد و کریل چرچیل نوشته و مدتی نیز در این دانشگاه نمایش معاصر انگلیس را تدریس کرده است.

فعالیت در زمینه ترجمه را از سالهای ۷۰ شروع کرده است و تا به حال سه نمایشنامه، تعدادی داستان کوتاه، شعر و مقاله ترجمه کرده است. از او همچنین شعر، داستان و مقاله هایی در مجله های داخلی چون سینما تئاتر، فصلنامه فرهنگ و هنر کرمان، پایاب،چیستا، کرمان و مجله های اینترنتی چون، تاسیان، پیاده رو،ماهنامه کندو، جن و پری  و رادیو زمانه منتشر شده است.

از مقاله های او میتوان به "آرمان گرایی و ایبسن"، "پست مدرن و تئاتر"(سینما تئاتر)"فرا فرهنگیت"(اثر)، "نگاهی به دیدگاه های لیوتار در مورد موقعیت پست مدرن"(پیاده رو)،"بحران و اصلاحات: نگاهی به مقاله "عشق و پول" ریچارد رورتی" (ماهنامه کندو) زبانپریشی و روانپریشی: نگاهی به شعر"...کافه/داغ" نوشته سعیده کشاورزی (ماهنامه کندو)و "زیبا شناسی زنانگی در فیلم زنان بدون مردان"(رادیو زمانه) اشاره کرد. علاوه بر این در زمینه بازیگری، داوری و نقد تئاتر هم فعال بوده است  برگزاری جلسات نقد داستان و نقد ادبی در کرمان و فرانکفورت، پایه گذاری انجمن نمایش کرمان به همراه دکتر بهزاد قادری و دکتر یداله آقا عباسی و ایراد چند سخنرانی در این انجمن، و بازی در چندین تیاتر از جمله "آنشب که تورو زندانی بود" و "سایه یک مبارز" از سایر فعالیت های اوست. در حال حاضربه کار ترجمه و نوشتن اشتغال دارد وبا ماهنامه اینترنتی کندو به عنوان دبیر بخش نقد همکاری می کند.

 

«تمامي كالاها و خدمات اين وبسایت، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.»
طراحي و پياده سازي سايت: شماره تماس جهت طراحي سايت